Susumu RG3216P-6200-W-T1
RG3216P-6200-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6200-W-T1
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6200-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-6200-W-T1
QUANTITY
RG3216P-6200-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6200-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6200-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6200-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6200-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6200-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-6200-W-T1
IGBT 600V 40A 166W TO247-3 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 44POS 5A datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IPD M18 NONSHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf