Susumu RG3216P-6202-C-T5
RG3216P-6202-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6202-C-T5
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6202-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-6202-C-T5
QUANTITY
RG3216P-6202-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6202-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6202-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6202-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6202-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6202-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-6202-C-T5
IDC CABLE - MSC14K/MC14M/MSC14K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 6PIN BLACK/GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.49A 100 MOHM TH datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.865" 3MM 2LD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 8.5A 125V datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 ZB-ETH/CELL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8-48" CLEAR datasheet.pdf
LED WHITE 3000K 80CRI SMD datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf