Susumu RG3216P-6340-C-T5
RG3216P-6340-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6340-C-T5
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6340-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-6340-C-T5
QUANTITY
RG3216P-6340-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6340-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6340-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6340-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6340-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6340-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-6340-C-T5
RES SMD 59K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.75A DDPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf