Susumu RG3216P-6651-B-T5
RG3216P-6651-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6651-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6651-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-6651-B-T5
QUANTITY
RG3216P-6651-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6651-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6651-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6651-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6651-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6651-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-6651-B-T5
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 8DFN datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/GRN TINT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE 3POS SGL-END 4M datasheet.pdf
CONN 20POS DUAL PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 2W SMBJ datasheet.pdf
RES 470 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT SKT 24-26AWG STRIP GOLD datasheet.pdf
24-Bit, 192 kHz, DAC IC datasheet.pdf