Susumu RG3216P-6801-C-T5
RG3216P-6801-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6801-C-T5
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6801-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-6801-C-T5
QUANTITY
RG3216P-6801-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6801-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6801-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6801-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6801-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6801-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-6801-C-T5
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP POLYMER 680UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 73POS CRIMP datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
YELLOW WIRE CONNECTOR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A AXIAL datasheet.pdf