Susumu RG3216P-6803-C-T5
RG3216P-6803-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6803-C-T5
Brief Description
RES SMD 680K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6803-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-6803-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-6803-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6803-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6803-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6803-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6803-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6803-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-6803-C-T5
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 900mA (Switch) Backlight, Camera Flash 36-DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 500V Y5V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70W SPOTLIGHT CITIZEN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO215AA datasheet.pdf
NOSG,STR,SNB,PSA datasheet.pdf
Connector Header 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
1000 TB SPR CLA 2WIRES datasheet.pdf
HDR 64POS 2 9MM LONG LATCH datasheet.pdf
Ultracompact Precision10 V/5 V/2.5 V/3.0 V Voltage References IC datasheet.pdf