Susumu RG3216P-7320-C-T5
RG3216P-7320-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-7320-C-T5
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-7320-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-7320-C-T5
QUANTITY
RG3216P-7320-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-7320-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-7320-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-7320-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-7320-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-7320-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-7320-C-T5
CONN HEADER 12POS STR 15GOLD SMD datasheet.pdf
IC TXRX SGL RS232 3-5.5V 16SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR TO-46 FLAT PACK datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 5A 48V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BCH-508VF- 2 BK datasheet.pdf
150UF 250V 25X30MM 105C 10000H datasheet.pdf