Susumu RG3216P-7502-C-T5
RG3216P-7502-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-7502-C-T5
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-7502-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-7502-C-T5
QUANTITY
RG3216P-7502-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-7502-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-7502-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-7502-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-7502-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-7502-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-7502-C-T5
LCD COG 16X2 W/I2C SILVER datasheet.pdf
DOUBLE TIE-POINT BLOCK (20/PKG) datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 56MH 0.5A VERT datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 7POS 3.81MM ORG datasheet.pdf