Susumu RG3216P-7680-B-T5
RG3216P-7680-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-7680-B-T5
Brief Description
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-7680-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-7680-B-T5
QUANTITY
RG3216P-7680-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-7680-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-7680-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-7680-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-7680-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-7680-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-7680-B-T5
Crystal 12.8000MHz 10ppm 10pF 70 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 48POS datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
SMT RETAINER FOR 20MM CELL datasheet.pdf