Susumu RG3216P-8061-B-T5
RG3216P-8061-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-8061-B-T5
Brief Description
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-8061-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-8061-B-T5
QUANTITY
RG3216P-8061-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-8061-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-8061-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-8061-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-8061-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-8061-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-8061-B-T5
RELAY GENERAL PURPOSE 4PDT 2A 6V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 7POS PCB datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 460MA 440 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A SOT223-3 datasheet.pdf
SL 5.08/06/180 3.2SN OR datasheet.pdf
RES 30 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.9V SNT-4A datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 230VAC datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.11UF RADIAL datasheet.pdf