Susumu RG3216P-8202-D-T5
RG3216P-8202-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-8202-D-T5
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-8202-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-8202-D-T5
QUANTITY
RG3216P-8202-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-8202-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-8202-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-8202-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-8202-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-8202-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-8202-D-T5
FIXED IND 680NH 1.9A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
WRMNT SCKT 8 CONTACT NO STRN REL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 3.5A DPAK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
250 TB SOCKET RA datasheet.pdf
504195 9P HEADER datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.3W SMT5 datasheet.pdf