Susumu RG3216P-82R0-D-T5
RG3216P-82R0-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-82R0-D-T5
Brief Description
RES SMD 82 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-82R0-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-82R0-D-T5
QUANTITY
RG3216P-82R0-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-82R0-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-82R0-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-82R0-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-82R0-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-82R0-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-82R0-D-T5
IC REG LDO 24V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 0804 datasheet.pdf
IC FPGA 108 I/O 144TQFP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 133MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 8A datasheet.pdf
CONN CARD EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 5.8A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf