Susumu RG3216P-8663-C-T5
RG3216P-8663-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-8663-C-T5
Brief Description
RES SMD 866K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-8663-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-8663-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-8663-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-8663-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-8663-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-8663-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-8663-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-8663-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-8663-C-T5
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 255.15VC SMA datasheet.pdf
IC SWITCH DL ADDRESS 6-TSOC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
DIN RAIL SLOTTED datasheet.pdf
22MM BLUE 24V SCREW BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGE .050 110POS DR TH datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 2A G-MELF datasheet.pdf