Susumu RG3216P-86R6-B-T5
RG3216P-86R6-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-86R6-B-T5
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-86R6-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-86R6-B-T5
QUANTITY
RG3216P-86R6-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-86R6-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-86R6-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-86R6-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-86R6-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-86R6-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-86R6-B-T5
OUTPUT MODULE AC 20MA 15VDC datasheet.pdf
FITTING RA ENTRANCE END IVORY datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 17NS 84PLCC datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SPACER GRN RND 7.5MM datasheet.pdf
SNSW 10A SLDR RLOPP70520196 datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 100PF S3B RADIAL datasheet.pdf