Susumu RG3216P-86R6-C-T5
RG3216P-86R6-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-86R6-C-T5
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-86R6-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-86R6-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-86R6-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-86R6-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-86R6-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-86R6-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-86R6-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-86R6-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-86R6-C-T5
CONN EDGECARD 120POS .100" WW datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.00V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 40UH 3.15A 33 MOHM TH datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 25MM datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
IC MCU ARM 384K FLASH 64WLCSP datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf