Susumu RG3216P-88R7-B-T5
RG3216P-88R7-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-88R7-B-T5
Brief Description
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-88R7-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-88R7-B-T5
QUANTITY
RG3216P-88R7-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-88R7-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-88R7-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-88R7-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-88R7-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-88R7-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-88R7-B-T5
WIRE MARKER B/Y .16-.39"1000PC datasheet.pdf
RES 220 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC 3-8 LINE DECODER/DEMUX 16SO datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE E VERT datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 2.7A 160 MOHM TH datasheet.pdf
RES 27K OHM 3W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 240MA 9.5 OHM TH datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
ATTENUATOR 30 DB DC 2GHZ datasheet.pdf