Susumu RG3216P-9092-B-T5
RG3216P-9092-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-9092-B-T5
Brief Description
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-9092-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-9092-B-T5
QUANTITY
RG3216P-9092-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-9092-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-9092-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-9092-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-9092-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-9092-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-9092-B-T5
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 12A 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf