Susumu RG3216P-91R0-D-T5
RG3216P-91R0-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-91R0-D-T5
Brief Description
RES SMD 91 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-91R0-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-91R0-D-T5
QUANTITY
RG3216P-91R0-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-91R0-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-91R0-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-91R0-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-91R0-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-91R0-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-91R0-D-T5
BOX STEEL GRAY 12.05"L X 12.05"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
CONV DC/DC .9-5.0V 20A 100W datasheet.pdf
CONN TAB HSG 2POS .250 RED datasheet.pdf
IC CLK MULT JITTER ATTEN 100TQFP datasheet.pdf
IC PLL MULTI-CLK GEN DUAL 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 3" 8A CRS datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
PNL MNT 24V BLUE 8MM datasheet.pdf