Susumu RG3216P-9313-B-T1
RG3216P-9313-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-9313-B-T1
Brief Description
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-9313-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-9313-B-T1
QUANTITY
RG3216P-9313-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-9313-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-9313-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-9313-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-9313-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-9313-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-9313-B-T1
IC 80C51 MCU FLASH 8K 28-PLCC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V TO92-3 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 14KSPS LN 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 2910 datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CBL RIBN 2COND BLACK 328.1' datasheet.pdf
18/19 MTE HDR SRST LTCH .100CL datasheet.pdf
LGH 1 & IL SGL END datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf