Susumu RG3216P-9530-C-T5
RG3216P-9530-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-9530-C-T5
Brief Description
RES SMD 953 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-9530-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-9530-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-9530-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-9530-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-9530-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-9530-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-9530-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-9530-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-9530-C-T5
IC Z8 1K OTP 12MHZ RC OSC 18-DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET 4POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 SERIAL 24WSOIC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" 1MM 18POS datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 50V Y5U 3025 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 720MA 280 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
IC RLDRAM 288MBIT 2.5NS UBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.6A datasheet.pdf