Susumu RG3216P-9760-W-T1
RG3216P-9760-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-9760-W-T1
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-9760-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-9760-W-T1
QUANTITY
RG3216P-9760-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-9760-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-9760-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-9760-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-9760-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-9760-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-9760-W-T1
IC DRIVER HIGH SIDE D2PAK datasheet.pdf
CAP TOGGLE BAT BLACK datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.333GHZ 1023BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BCZ 3.81/15/270F SN BK BX datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
PLATE SHEAR TERM. datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 10W datasheet.pdf