Susumu RG3216V-1000-W-T1
RG3216V-1000-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1000-W-T1
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1000-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-1000-W-T1
QUANTITY
RG3216V-1000-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1000-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1000-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1000-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1000-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1000-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1000-W-T1
TRANS PNP 40V 2A E-LINE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 626 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 5.42K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 4.5MM YELLOW datasheet.pdf