Susumu RG3216V-1020-W-T1
RG3216V-1020-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1020-W-T1
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1020-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-1020-W-T1
QUANTITY
RG3216V-1020-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1020-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1020-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1020-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1020-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1020-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1020-W-T1
CONNECTOR RECEPT 48POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUAL LC-ST 7M datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
12 AWG SOLID BC SGPVC datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 576 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ONE-TOUCH ORANGE DS 6 OZ IPA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
JUMPER KITS EQUIP GROUNDING #6 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf