Susumu RG3216V-1051-B-T1
RG3216V-1051-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1051-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.05K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1051-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1051-B-T1
QUANTITY
RG3216V-1051-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1051-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1051-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1051-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1051-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1051-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1051-B-T1
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 2.18V SC70-3 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V 1111 datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 600MA 120 MOHM datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
PNEUMATIC ARBOR PRESS datasheet.pdf
TERM BLK HORIZ MOD BOX 50MM 8C datasheet.pdf