Susumu RG3216V-1072-B-T5
RG3216V-1072-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1072-B-T5
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1072-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1072-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1072-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1072-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1072-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1072-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1072-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1072-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1072-B-T5
RES SMD 5.9K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
HOUSING PLSTC BLK 4.02"LX4.92"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
FIXED IND 75NH 80MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf