Susumu RG3216V-1152-D-T5
RG3216V-1152-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1152-D-T5
Brief Description
RES SMD 11.5K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1152-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1152-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1152-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1152-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1152-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1152-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1152-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1152-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1152-D-T5
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR HI/LO SIDE 16DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS DL .050 VERT SMD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
WBXTHRDRLR SIDXIT 1.0M CABLE datasheet.pdf
CABLE 4COND 2AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf