Susumu RG3216V-1180-P-T1
RG3216V-1180-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1180-P-T1
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1180-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-1180-P-T1
QUANTITY
RG3216V-1180-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1180-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1180-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1180-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1180-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1180-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1180-P-T1
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RECT TONGUE 22-16AWG #5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 3X18-15/16"A MED datasheet.pdf
RES 340 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 17 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
HU SOLID 18AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
LJT 22C 22#22D PIN RECP datasheet.pdf
4700UF 200V 65X105MM 85C 10000H datasheet.pdf