Susumu RG3216V-1181-D-T5
RG3216V-1181-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1181-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.18K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1181-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1181-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1181-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1181-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1181-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.18k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1181-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1181-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1181-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1181-D-T5
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 31.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Backlight 28-TQFN (5x5) datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 100MA 19 OHM TH datasheet.pdf