Susumu RG3216V-1182-B-T5
RG3216V-1182-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1182-B-T5
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1182-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1182-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1182-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1182-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1182-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1182-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1182-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1182-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1182-B-T5
IC 16-BIT BIPOLAR A/D 8VSSOP datasheet.pdf
IC REG ISOLATED +/-12V 41MA 7SOP datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC VERT 10POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
26500 12C 12#12 SKT PLUG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf