Susumu RG3216V-1202-C-T5
RG3216V-1202-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1202-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1202-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1202-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1202-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1202-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1202-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1202-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1202-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1202-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1202-C-T5
RES SMD 681 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 25POS SHELL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
GDT 250V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
ADAPTER CATVF TO RCA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
LOCATOR datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 1.1UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf