Susumu RG3216V-1270-P-T1
RG3216V-1270-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1270-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 127 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1270-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-1270-P-T1
QUANTITY
RG3216V-1270-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1270-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1270-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1270-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1270-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1270-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1270-P-T1
IC OPAMP GP 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 24POS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 20% 1410 datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4A TO-220AB datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
40MODIIHDRSRSTB/A.100CL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf