Susumu RG3216V-1302-B-T5
RG3216V-1302-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1302-B-T5
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1302-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1302-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1302-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1302-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1302-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1302-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1302-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1302-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1302-B-T5
IC OPAMP GP 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
IC PMU FOR APPL PROCESSORS 40LLP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONN INSERT 12POS SLD CUP SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 250MA SOD323 datasheet.pdf