Susumu RG3216V-1332-B-T1
RG3216V-1332-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1332-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1332-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1332-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1332-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1332-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1332-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1332-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1332-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1332-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1332-B-T1
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 5W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SC70-5 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A DDPAK-7 datasheet.pdf
FUSE 1100A 690V AR DIN 3 HSDNH datasheet.pdf