Susumu RG3216V-1371-B-T1
RG3216V-1371-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1371-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1371-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1371-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1371-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1371-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1371-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1371-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1371-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1371-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1371-B-T1
MOSFET P-CH 60V 8.8A DPAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT DL T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 8VC SOT23 datasheet.pdf
HEAT SHRINK CLEAR 22AWG datasheet.pdf
BCP-508-17 BK datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 16SOIC datasheet.pdf
38999 I II III CON 22D PIN datasheet.pdf
TV 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
24-Bit, 192 kHz Stereo Audio CODEC IC datasheet.pdf