Susumu RG3216V-1401-C-T5
RG3216V-1401-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1401-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1401-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1401-C-T5
QUANTITY
RG3216V-1401-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1401-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1401-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1401-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1401-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1401-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1401-C-T5
CONN HEADER 60POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BVL 7.62HP/04/180FI 3.5SN BK datasheet.pdf
METRAL HDR 1MX5R datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DBL12(A B) datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 5.2A 182 MOHM SMD datasheet.pdf