Susumu RG3216V-1431-B-T5
RG3216V-1431-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1431-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1431-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1431-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1431-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1431-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1431-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1431-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1431-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1431-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1431-B-T5
DIODE ZENER 3.3V 3W SMB datasheet.pdf
MIRROR 2.5X3" ACRYLIC&ALUM 5PK datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MULTIFUNCT 8-SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
IC ETHERNET TXRX 10GBPS 289-BGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC P600 datasheet.pdf
RES 73 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf