Susumu RG3216V-1431-D-T5
RG3216V-1431-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1431-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1431-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1431-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1431-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1431-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1431-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1431-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1431-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1431-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1431-D-T5
JUMPER-H1500TR/A3048N/H1500TR10" datasheet.pdf
THYRISTOR 320V 100A DO-214 SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG 1A 12DSBGA datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 900MA 260 MOHM datasheet.pdf
RELAY SSR DPST .10A 8SMD GW datasheet.pdf
4W 2X 24V DC INPUT 8.4-36V datasheet.pdf
BRONZE SERV POST CONN #10 SOL-# datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
DSUB 50 F WW2 CLIN ZINC datasheet.pdf
CAP CER 4000PF 20KV SCREW datasheet.pdf