Susumu RG3216V-1432-D-T5
RG3216V-1432-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1432-D-T5
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1432-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1432-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1432-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1432-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1432-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1432-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1432-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1432-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1432-D-T5
CAP POLYMER 180UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH ADJ SOT23-6 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.5A T/H datasheet.pdf
CAP TACTILE 1/4 RING DUSTY BLUE datasheet.pdf
RES 83.5 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A DDPAK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1W DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG BLUE 100' datasheet.pdf