Susumu RG3216V-1472-B-T1
RG3216V-1472-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1472-B-T1
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1472-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1472-B-T1
QUANTITY
RG3216V-1472-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1472-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1472-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1472-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1472-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1472-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1472-B-T1
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CARDEDGE 144POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
250 TB SOCKET RA datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT NEON 230V RED datasheet.pdf