Susumu RG3216V-1500-B-T5
RG3216V-1500-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1500-B-T5
Brief Description
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1500-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1500-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1500-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1500-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1500-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1500-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1500-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1500-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1500-B-T5
TERM BLOCK 2POS 5.08MM GREEN datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS ANGLED PIN datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.05% 1/20W 0505 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .156" 36POS WIREWR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf