Susumu RG3216V-1502-D-T5
RG3216V-1502-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1502-D-T5
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1502-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1502-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1502-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1502-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1502-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1502-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1502-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1502-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1502-D-T5
MOSFET N-CH 600V 30A TO-247 datasheet.pdf
SENSOR DIFF PRES 100PSI 6DIP PCB datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 400W datasheet.pdf
CAP CER 9.5PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf