Susumu RG3216V-1600-W-T1
RG3216V-1600-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1600-W-T1
Brief Description
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1600-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-1600-W-T1
QUANTITY
RG3216V-1600-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1600-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1600-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1600-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1600-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1600-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1600-W-T1
DEKAFIX GW 5 MARKED 82 50/CD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:9 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 33POS STR datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .100 POLAR GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 22MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
PFLEX SMT HDR NO PEGS AU 8 POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf