Susumu RG3216V-1621-B-T5
RG3216V-1621-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1621-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1621-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1621-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1621-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1621-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1621-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1621-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1621-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1621-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1621-B-T5
CONN HEADER .100 SINGL R/A 14POS datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOP datasheet.pdf
VARISTOR 162V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
EVAL KIT MAX2208 datasheet.pdf
4-WAY DISTRIBUTOR ANTENNA SIGNAL datasheet.pdf
RES 26.06K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG HSG MALE 24POS STR datasheet.pdf