Susumu RG3216V-1650-B-T1
RG3216V-1650-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1650-B-T1
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1650-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1650-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1650-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1650-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1650-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)