Susumu RG3216V-1650-C-T5
RG3216V-1650-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1650-C-T5
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1650-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1650-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1650-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1650-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1650-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1650-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1650-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1650-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1650-C-T5
RES SMD 2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 0.5A SYNC 8MLPQ datasheet.pdf
CBL 3POS M12 PLG-VALVE PLUG 0.6M datasheet.pdf
COLLET NUT FOR FFM.2B. datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 2W 15V 67MA OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf