Susumu RG3216V-1651-B-T1
RG3216V-1651-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1651-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1651-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1651-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1651-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1651-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1651-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1651-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1651-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1651-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1651-B-T1
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P 3POS NONSHORT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf