Susumu RG3216V-1651-D-T5
RG3216V-1651-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1651-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1651-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1651-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1651-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1651-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1651-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1651-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1651-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1651-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1651-D-T5
RES SMD 12.7 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BINDING POST MICROVOLT ORANGE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 42SSOP datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 301 OHM 1% AXL datasheet.pdf
CABLE ASSY DUP LC SM 1 PIN 10M datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE PIN datasheet.pdf
ACT PLAN R=21.7 FOR 161 datasheet.pdf
SGE1510-2-2740A-5000C datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf