Susumu RG3216V-1690-D-T5
RG3216V-1690-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1690-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1690-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1690-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1690-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1690-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1690-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1690-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1690-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1690-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1690-D-T5
JUMPER-H2728TR/C2065G/X 4" datasheet.pdf
RES .15 OHM 1W 5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR V2652 32QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
SL 7.62HP/08/90LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 229 TYP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf