Susumu RG3216V-1692-D-T5
RG3216V-1692-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1692-D-T5
Brief Description
RES SMD 16.9K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1692-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1692-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1692-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1692-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1692-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1692-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1692-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1692-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1692-D-T5
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 8V TO247AD datasheet.pdf
IC RHEO DGTL SNGL 5K SPI 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
INTERFACE FOR NANO CONTROLLERS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 8A 23 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 250W datasheet.pdf