Susumu RG3216V-1740-B-T5
RG3216V-1740-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1740-B-T5
Brief Description
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1740-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1740-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1740-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1740-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1740-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1740-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1740-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1740-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1740-B-T5
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 100TQFP datasheet.pdf
INLET IEC320 C14 SNAP 6.3MM TERM datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 360A TO264 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf